دسته بندی ها
(سبد خرید شما خالی است)
 
جستجو
تبلیغات
واحد پول :
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

آموزش بیلیارد

آموزش بیلیارد ― فرا سی دی::FaraCD

قیمت: 12,800 تومان
قیمت برای تحویل در محل: 16,000 تومان
تخفیف برای خرید نقدی : 3,200 تومان (20%)

 
 
امتیاز: 9
امتیاز دادن
تعداد:   خرید پستی - تحویل در محل
  • توضيحات محصول
  • راهنماي خريد
  • محصولات مشابه
  • سفارش تلفنی
  • درباره این محصول سوالی دارید؟
  • نظرات و نقد و بررسی

آموزش بیلیارد


از نظر تاریخی، تمام این بازیها تحت عنوان کلی بیلیارد شناخته میشوند. اما در عین اینکه این نام آشنا هنوز توسط عده بسیاری به عنوان نام کلی تمام این گونه بازیها به کار میرود، اما در میان گروه ها و مناطق جغرافیایی خاص، بیلیارد تعریف مشخص و جداگانه ای دارد.
                 
ورزشهایی که با چوب مخصوص بیلیارد یا کیو (Cue) انجام میشوند و اصطلاحا (Cue sports) نامیده میشوند، شامل طیف وسیعی از بازیهای مهارتی هستند که در آنها از کیو برای ضربه زدن به توپهای بیلیارد استفاده میشود و آنها را بر روی میزی با روکش پارچه ای و حاشیه لاستیکی یا ضربه گیر حرکت میدهد.
از نظر تاریخی، تمام این بازیها تحت عنوان کلی بیلیارد شناخته میشوند. اما در عین اینکه این نام آشنا هنوز توسط عده بسیاری به عنوان نام کلی تمام این گونه بازیها به کار میرود، اما در میان گروه ها و مناطق جغرافیایی خاص، بیلیارد تعریف مشخص و جداگانه ای دارد. برای مثال در بریتانیا، بیلیارد تنها به یک بازی مشخص گفته میشود، در حالی که در ایالات متحده، بسته به گویش منطقه و سابقه ذهنی افراد این نام هم به یک بازی خاص و هم به گروهی از بازیهای مشابه و یا تمام بازیهای همراه با کیو، اطلاق میشود.
این ورزش به سه زیر مجموعه اصلی تقسیم میشود:
۱) کاروم بیلیارد (carom billiards)، اینها مجموعه بازیهایی هستند که بر روی میز بیلیارد بدون کیسه انجام میشوند.
۲) بیلیارد آمریکایی یا جیب دار (pocket billiards) یا پول (pool) که معمولا بر روی میزی با شش کیسه انجام میشود.
۳) اسنوکر snooker، که اصولا یک بازی بیلیلرد کیسه ای است اما به خاطر انشعاب تاریخی آن از بازیهای دیگر و همچنین به خاطر داشتن فرهنگ و اصطلاحات متفاوت مخصوص این بازی، به طور جداگانه تقسیم بندی شده است. در این میان بازیهای نسبتا مهجوری نیز وجود دارند که با استفاده از مانع و هدف انجام میشوند و بازیهایی نیز هستند که بر روی میز و با استفاده از دیسکهای کوچک- به جای توپ- اجرا میشوند.
بیلیارد سابقه ای طولانی و مفصل دارد که از شکل گیری آن در قرن ۱۵، اشارات متعدد به آن در آثار شکسپیر ازجمله در نمایشنامه "آنتونی و کلئوپاترا" گرفته تا ممنوعیت بیلیارد در دورانهای مختلف، با فراز و نشیبهایی همراه بوده است. همچنین از علاقمندان مشهور بیلیارد میتوان به موتزارت، لویی چهاردهم، ماری آنتوانت، ناپلئون، آبراهام لینکلن، مارک تواین، چارلز دیکنز، لوئیس کارول، باب هوپ و بسیاری از مشاهیر دیگر اشاره نمود.
● شکل گیری و تحول بیلیارد
به نظر میرسد که تمام بازیهای خانواده بیلیارد، در اثر تحول بازیهای چوب و توپی که در فضای آزاد انجام میشده است و آمدن این بازیها به فضای داخل خانه ها، شکل گرفته اند. بازی کروکت (croquet) و گلف از جمله خویشاوندان نزدیک، بو چه (bocce) و بولینگ نیز که بدون استفاده از چوب بازی میشوند هم از خویشان دور بیلیارد محسوب میشوند.
لغت بیلیارد احتمالا از کلمه فرانسوی بیلار (billart)، به معنای چماق که ابزاری شبیه به چوگان گلف است، گرفته شده است و جد کیو امروزی محسوب میشود. اصطلاح ورزشهای با چوب یا cue sports میتواند بنا به دلایل تاریخی شامل بازیهای با چوگان نیز و همچنین انواع مدرن بدون چوب آن مانند پول انگشتی (finger pool) نیز باشد.
بنابراین، علاوه بر سه زیر مجموعه اصلی که پیش از این نام بردیم، یک دسته دیگر که هرچند این روزها در دسته بازیهای کم طرفدار بوده اما در گذشته بسیار رایج بوده است، بازیهای با مانع هستند. این بازیها به نظر قدیمیترین نوع بیلیارد هستند که باگاتل (bagatelle) که اکنون منسوخ شده و پین پول (pin pool) از آن جمله اند. بعضی از این بازیها با وسایل و ابزارهای مفصل اجرا میشده و برخی بر روی میزهایی شیبدار (اجداد بازی پین بال pinball) انجام میگرفته اند.
اصل موضوع بازیهای با مانع، احتراز از موانع و دامهای موجود در بازی، با ضربه زدن یا گذشتن از درون آنها و کسب امتیاز یا استفاده استراتژیک از آنها برای کسب امتیاز بیشتر بود که پرش از روی موانع برای رسیدن به هدف یا در دام انداختن توپ حریف از آن جمله اند. بازیهای اولیه شبیه به کروکت (بازی روی چمن با چوبی شبیه چوب چوگان و گویهای چوبی و ۹ دروازه فلزی که با ضربه زدن با توپ خود به توپ حریف و عبور از دروازه ها انجام میشود) بالاخره به شکل گیری بازیهای دسته کاروم بیلیارد منجر شد که امروزه در اکثر کشورهای جهان منظور از بیلیارد، همین بازی است.
اضافه شدن جیب به میز بیلیارد در ابتدا برای کم شدن امتیاز ایجاد شد و بعدها به عنوان روشی برای کسب امتیاز به کار رفته و وارد کردن توپ به آن به هدف اصلی بازیکنان تبدیل شد. بخشی از این سوراخهای جیب شکل، در قسمت رویه میز و بخشی از آن در قسمت ضربه گیر ایجاد شده است که وجود آن به افزایش محبوبیت این بازی و مشتقات آن بسیار کمک کرد.
اصطلاح پول (pool) و بیلیارد جیب دار در حال حاضر برای هردو بازی استفاده میشود و به خصوص در انگلستان، بسیار شبیه همان کاروم بیلیارد اصیلی است که در قرنهای ۱۸ و ۱۹ بازی میشده است.
● پذیرفته شدن به عنوان ورزش
از حدود سال ۱۸۹۳، بازیهایی که دارای مسابقات حرفه ای جهانی و دارای قوانینی یکسان و تنظیم شده بودند، دیگر تنها به عنوان "بازی" شناخته نشده و عنوان "ورزش" را کسب کردند. تعداد قابل توجهی از بازیهایی با مشخصات ویژه (برای مثال بازیهایی که دارای مجموعه قوانین و ابزارهای خاص بودند) برای حضور در رقابتهایی به شکل امروزی انتخاب شدند. از جمله شاخه های بیلیارد که در مسابقات داخلی و جهانی به عنوان ورزش حضور دارد میتوان به اسنوکر، nine-ball، three-cushion و eight-ball اشاره کرد.
البته اسنوکر از نظر تکنیکی نوعی بیلیارد جیب دار محسوب میشود و از نظر مبداء پیدایش و ابزارهای بازی از خانواده بیلیارد انگلیسی است. این بازی اکنون ورزشی سازمان یافته در حد جهانی است و قوانین آن شباهت اندکی به قوانین بازیهای پول (pool) دارد.
در سال ۲۰۰۵، یک دسته بازی با عنوان Billiards که شامل پول، اسنوکر و کاروم بود، در مسابقات بازیهای جهانی (World Games) آلمان به وجود آمد و سپس در بازیهای آسیایی سال ۲۰۰۶ نیز بخشی تحت عنوان معرفی دسته بازیهای با چوب introduction of a "Cue sports" category ایجاد شد. کوشش برای وارد کردن این دسته بازیها به المپیک همچنان ادامه دارد.

 نخستین چیز كه باید درباره ی بیلی یارد بدانید این است كه این بازی برخلاف باری ها ی توپی دیگر دارای توپ های زیادی است .     
       

فعالیت زدن توپ در یك مكان حوض مانند فرمی از یك بازی فرانسوی بود كه با گوی و حلقه انجام می شود , به نام كروكت . این بازی در چمن بایك چوب دستی ویك توپ ball یا bille كه كم كم به billiard یا bill yard معروف شد بازی می شود . پس از مدتی این بازی سرگرمی درباریان شد و به دلیل نفرت داشتن آنها از گرما و فعالیت زیاد این بازی را محدودتر كردند و آن را روی میز در یك محیط بسته انجام می دادند.
خوب به رنگ ها نگاه كنید , نخستین چیز كه باید درباره ی بیلی یارد بدانید این است كه این بازی برخلاف باری ها ی توپی دیگر دارای توپ های زیادی است . برخی از این توپ ها ساده یعنی دارای رنگی یك پارچه هستند و تعدادی از آنها نیز خط دارند یعنی توپی كه نوك و ته آن ها سفید و یك خط رنگی كه گرداگرد و میانه ی آن قرار گرفته.
هر یك از توپ ها دارای یك شماره هستند . از شماره ی۱ تا ۱۵, كه از شماره ی ۱ تا ۷ تو پ های ساده واز شماره ی۹ تا ۱۵ توپ های خط دارد را تشكیل می دهند .توپ شماره ی ۸ ۸ballكدام است ؟. البته , وقتی این بازی به صورت استاندارد بازی می شود , توپ ۸ نه جزو گروه توپ های ساده است و نه جرو گروه توپ های خط دار محسوب میشود . یك توپ خاص است ( توپ سیاه را از دست ندهید چون تمام توپ هایتان سیاه می شود ! ) .
● چوب بیلیارد
cue stick یا همان چوب بیلی یارد چوبی است كه شما به وسیله ی آن به cue ball توپ مخصوص كه به آن پیتوك نیز گفته می شود ضربه می زنید . این چوب بلند نوك دار و خیلی هم دقیق است از سه قسمت تشكیل شده.
▪ نوك : قسمتی كه مقداری سفید و با طولی تقریبا برابر ۱/۲۷ سانتیمتر است ویك قسمت كایوچویی در نوك.
▪ بدنه : قسمتی صاف و صیقلی كم پهنا و بلند است در میانه .
▪ دسته : پر پهناترین قسمت stick كه به صورت مخروطی به طرف میانه ونوك Stick پیش می رود . طول این چوب تقریبا برابر ۱متر و ۴۷ سانتیمتر می باشد .
● میز
یك میز بیلی یارد تقریبا برابر با ۱۳۷/۱۵۵ سانتیمتر عرض و ۲۷۴/۲۳ سانتیمتر طول است . و معمولا یك رویه ی سبز مخملی از جنس پلی استر و پشم روی آن را پوشانده و دارای ۶ كیسه كه ۴ تای آن ها در گوشه ها و دوتای آن ها در طرفین , وسط هر یك از اضلاع بلنتر میز قرار گرفته اند.
یك حاشیه ی نسبتا پهن اطراف میز قرار گرفته جایی كه معمولا بازیگنان گچ بازی ( بعدا توضیح داده میشود ) یا لیوان نوشیدنی خود را روی آن قرار می دهند.دو چیز مهم باید درباره ی آن بدانید
۱) شما باید از این حاشیه برای تراز كردن دست خود و مسلط شدن بر میز استفاده می كنید .
شما هرگز نباید هیچ گونه نوشیدنی و یا خوراكی روی آن قرار دهید زیرا اگر نوشیدنی شما روی میز بریزد روكش میز كه یكی از مهمترین قسمت های میز محسوب می شود باید عوض شود و شما باید بهای سنگینی تقریبا معادل ۱۵۰ $ دلار بپردازید .
۲) تقریبا آخر هر میز نزدیك ضلع كوچك میز یك دایره ی تو پر سفید در دو طرف میز قرار دارد.شما باید در ابتدای بازی Cue ball خود را روی یكی از آن ها قرار دهید.
● Rack
▪ Rackیك شی سه گوش است كه بازی كن از آن برای مرتب كردن توپ ها استفاده می كند .
▪ تمام توپ ها در Rack قرار می گیرند.
▪ با انگشتان خود دو طرف , عقب Rack را گرفته وعقب و جلو می كنید تا توپ ها مرتب كنار هم قرار گیرند .
▪ زیرا فضای بین توپ ها در زمان برداشتن Rack خیلی مهم است . باید مراقب باشید كه توپ ها خوب بهم بچسبند.
▪ Rack به وسیله ی توپ رآس در روی نقطه سفید انتهایی میز تنظیم میشود.
وسیله ی دیگری كه در طول بازی ما از آن استفاده می كنیم گچ است . ما گچ را به نوك كائوچویی چوب خود می مالیم تا به ما كمك كند كه چوب در زمان ضربه زدن به توپ بهتر بچسبد .
● قوانین
بازی بیلیارد از قوانین زیادی در نقاط گوناگون دنیا پیروی می كند كه شما در این سایت با قوانین استاندارد جهانی آن آشنا می شوید . شما باید اصطلاحات كه در این بازی به كار می رود را به خاطر بسپارید زیرا این اصطلاحات در طول بازی زیاد به كار می روند.
▪ Cue Ball ( پیتوك ) : یك توپ سفید است بدون شماره كه شما در بازی فقط به این توب حق ضربه زدن را دارید .
▪ Object Ball ( توپ هدف ) : اولین توپی كه در طول بازی پیتوك به آن ضربه می زند.
▪ Break : ضربه ای است كه در ابتدای بازی زده می شود . وقتی بازی شروع می شود بازی كنی كه از قبل تعیین شده به وسیله پیتوك اوین ضربه بازی را به سوی توپ های مرتب شده می زند وبه این ترتیب بازی شروع می شود به این عمل Break می گویند.
▪ Pocketing a ball : وقتی یك توپ داخل پاكت رود . به این عمل Sinking نیز گفته می شود .
▪ Scratch : هنگامی كه شما هرگز نباید پیتوك یا توپ طرف مخالف را در پاكت كنید درغیر این صورت شما Scratch می گیرید و جریمه می شوید .
▪ Frozen : وقتی كه توپ هدف به توپ دیگری ویا به دیواره میز چسبیده باشد . ضربه زدن به این توپ مقداری دشوار است .
▪ Position Play : موقیت بازی , سرعت لازم برای ضربه زدن , چرخش لازم , استراتزی بازی (به كدام توپ و از كجا ضربه بزنیم كه بهترین مقیت را برای ما فراهم كند ) .
▪ Cut : وقتی شما به پیتوك مستقیما ضربه می زنید و آن در یك راستا به توپ هدف برخورد می كند , توپ هدف در یك خط مستقیم حركت خواهد كرد . اگر شما به توپتا كات دهید توپ هدف شما دیگر حركتی مستقیم نخواهد داشت و در یك زاویه مشخصی حركت می كند . به طور مثال در زیر پیتوك در یك زاویه مشخص به توپ ۴ ضربه می زند و توپ ۴ در نتیجه به سمت كه پیشبینی شده هدایت می شود.
▪ Banking a shot : زمانی كه شما به پیتوك ضربه بزنید و پیتوك شما به توپ هدف و توپ هدف به دیواره میز برخورد كند و داخل یكی از پاكت ها برود , این به این معنا است كه شما یا خیلی خوب بازی می كنید و یا خیلی خوش شانس هستید . در زیر پیتوك به توپ ۲ ضربه زده وتوپ ۲ به دیواره اصابت كرده و با یك زاویه مشخص ( اگر با دقت و محاسبه زده شود )داخل پاكت می رود ( امیدواریم ) .
▪ Combination : این در زمانی صورت می گیرد كه ما به پیتوك ضربه بزنیم و پیتوك به یكی از توپ های خودما ن و آن توپ به توپ هدف ضربه بزند و آن را هدایت كند .
▪ Draw : هنگامی كه شما می خواهید به پیتوك ضربه بزنید و پیتوك به توپ دیگر و می خواهید كه پیتوك شما پس از ضربه زدن جلو نرود بلكه به عقب برگردد ( مثلا زمانی كه توپ شما نزدیك پاكت قرار گرفته ) شما باید به قسمت میانه و پایین توپ ضربه بزنید .
هنگامی كه شما می خواهید به توپی ضربه بزنید و پیتوك شما سر جای توپ هدف باستد ونه جلو برود و نه عقب , باید به قسمت میانی وبالای توپ ضربه بزنید.


  آموزش کامل بیلیارد ، به زبان فارسی ، مناسب برای کسانی که میخواهند بیلیارد را به صورت حرفه های بازی کنند!

آموزش تمامی تکنیکها و تاکتیکهای بیلیارد و تمامی خطاهای آن به صورت تصویری در یک سی دی...

استاد مسلم بیلیارد "جری برایزد" کسی که از نظر بسیاری یکی از بزرگترین مربیان بیلیارد در سطح جهان است که قهرمانان امروزی بیلیارد یکی از هنر آموختگان مکتبش هستند.

او بیلیارد را از مبتدی تا پیشرفته به شما یاد خواهد داد.مهم نیست که در چه سطحی هستید روش ساده و موثر او شما را در یادگیری و پیشرفت در بیلیارد یاری خواهد کرد

این مجموعه با کیفیت عالی و قابل پخش در ویدئو سی دی  و کامپیوتر می باشد.این مجموعه آموزشی به علاقه مندان به بیلیارد توصیه می شود.

بهمراه یک دی وی دی مجموعه بازیهای کامپیوتری بیلیارد

برای خرید از فروشگاه کافیست ابتدا هر کدارم از محصولات مورد نیاز خودتان را به سبد خرید خود اضافه کنید .

برای این کار کافیست در صفحه اختصاصی هر محصول بر روی دکمه " اضافه به سبد " کلیک کنید

پس از آنکه تمامی محصولات مورد نظر را به سبد خریدتان اضافه کردید ، بر روی کلید " پرداخت " کلیک کنید.

در اولین مرحله بایستی نوع ارسال سفارش خود را تعیین کنید،پیشنهاد میشود برای دریافت سریعتر سفارش پست پیشتاز را انتخاب نمایید .

در مرحله بعدی شما بایستی نوع پرداخت وجه سفارش را مشخص کنید :

میتوانید بصورت آنلاین پرداخت کنید و یا اینکه به شماره حساب فروشگاه واریز نمایید.

در صورتی که سوالی در مورد ثبت سفارش داشتید با ما تماس بگیرید


با ما تماس بگيريد

سوالی دارید ؟

لطفا این فرم را برای دستیابی به اطلاعات مورد نظر خود پر کنید

نام شما:

ایمیل

لطفا هر سوالی در مورد این محصول دارید در کادر زیر بنویسید آموزش بیلیارد:


نظرسنجی
به نظر شما کدام روش برای پرداخت هزینه بهتر است؟
وبلاگ / اخبار
دریافت جدیدترین اخبار ، کوپن های تخفیف و حراج ها بوسیله ایمیل :
یا RSS 2.0
پشتیبانی
جدیدترین محصولات